CHP-SolArmina

گیرنده خورشیدی تولید همزمان برق و حرارت

طرح گیرنده های خورشیدی تولید همزمان برق و حرارت CHP- CPV قادر خواهد بود تا بازدهی کسب انرژی از نور خورشید را به بیش از ۶۰% افزایش دهد و از حرارت تولید شده به این روش بتوان در تامین آب گرم خانگی، صنعتی و درمانی و یا تامین آب شرب با استفاده از آب شیرین کن ها و حتی تامین سرمایش توسط چیلرهای جذبی استفاده نمود که گام بسیار بزرگی برای تمامی نیازهای اولیه انرژتیک در سطح  منطقه است.

این طرح در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد که با توجه به حفظ حقوق معنوی آن از عنوان اطلاعات بیشتر در زمینه جنبه های تکنیکی طرح خودداری می نماییم و فقط به چند سطر ذیل بسنده می نماییم.

مدول یا گیرنده متمرکز کننده پرتو های خورشیدی در حقیقت از آیینه های ویژه ای ساخته شده اند و با قرار گرفتن و ترکیب شدن با سلول های ویژه خورشیدی و مبدل های حرارتی بطور همزمان انرژی الکتریسیته و حرارت لازم را از نور خورشید تولید می کند.

بر اساس قوانین اپتیک، آیینه های مقعر نور دریافتی از خورشید را در نقطه کانونی خود متمرکز می نمایند. که قسمتی از نور خورشید متمرکز شده با تابش بر سطح سلول های خورشیدی چند لایه که بازدهی بسیار بالایی دارند، تبدیل به جریان مستقیم شده و توسط اینورتر به صورت جریان متناوب تبدیل می شود و می تواند تمامی نیاز های تجهیزات مصرفی برقی را تا حد توان خود تامین کند.

حرارت تولید شده به این روش که به علت تمرکز بالای اشعه های خورشیدی توسط مبدل حرارتی و سیال مناسب قابل استحصال است، برای انواع نیاز های حرارتی از جمله تولید آب داغ برای گرمایش مرکزی یا تامین بخار تجهیزات ویژه، سرمایش برای مناطق گرمسیری و تولید آب شیرین قابل استفاده خواهد بود.

دمای بدست آمده توسط این گیرنده ها در نقطه کانونی به بیش از ۴۰۰ درجه سانتی گراد خواهد رسید که با مونیتورینگ و استفاده از تجهیزات ویژه می توان این دما را کنترل کرد تا از آسیب رساندن به قسمت های حساس جلوگیری شود.

بازدهی کلی این مدول ها براحتی بالای ۶۰% قابل دستیابی هستند که تا کنون در زمینه بهره برداری از انرژی های خورشیدی بی سابقه بوده است و در نوع خود انقلابی بزرگ در این صنعت خواهد بود. برای دستیابی به چنین حدی از بازدهی فاکتور های مختلفی نقش دارند که تجهیزات هوشمند ترکینگ همراه با این سیستم دائما اطلاعات مختلف را کنترل کرده و نسبت به تصحیح آنها  اقدام می کند.

نقاط قوت

در تمامی قسمت های این گیرنده ها از به روز ترین و مناسب ترین تکنولوژی روز استفاده شده است. از ویژگی های این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازدهی بالا

قابلیت استفاده در تمامی ۱۳ اقلیم شناخته شده دنیا

پایداری و عمر طولانی در برابر رویداد های طبیعی

کنترل هوشمند و آن لاین

قابلیت استفاده در پشت بام منازل و ساختمانهای اداری و بیمارستان ها و عدم آسفتگی بصری در نمای بیرون

سازگار با محیط زیست

طراحی شده مطابق با استاندارد ها و قوانین اتحادیه اروپا

وزن نسبتا پایین و نصب سریع

بکارگیری تجهیزات هوشمند در قسمت های مختلف

میزان سرمایه گذاری اولیه پایین نسبت به تولید انرژی و بازگشت سریع تر سرمایه

قابلیت تولید آب شیرین و سرمایش در مناطق خشک و بیابانی

مطالعه و محاسبات
طراحی
نمونه سازی و تست
nany-nub

بازدهی طرح هلیوستات

بازدهی کل انرژی

بازدهی حرارتی

بازدهی الکتریکی

nany-nub

مشتریان بالقوه

در مقیاس های تولید انرژی بالا مانند نیروگاه های مقیاس کوچک امکان بهره برداری از انرژی خورشیدی بصورت تولید برق و استفاده از بخش حرارتی بعنوان تامین آب شیرین در مناطق نیازمند وجود دارد.

مقیاس نیروگاهی

مقیاس نیروگاهی

تامین انرژی و آب شیرین

با اتصال چیلر جذبی به این سیستم امکان بهره برداری از انرژی تولید همزمان برق و حرارت بصورت تامین گرمایش و سرمایش واحد های مختلف و همچنین تامین آب داغ در مقیاس عمده وجود دارد.

بخش های دولتی و اداری

بخش های دولتی و اداری

بیمارستان ها

در بخش های مسکونی و خانگی این سیستم قابلیت استفاده و نصب بروی هر گونه فضای پشت بامی را داراست و قادر است تقریبا تمام نیاز های انرژتیک محل سکونت را تامین کند. در صورت اتصال به شبکه سراسری قابلیت فروش مازاد انرژی الکتریکی را نیز داراست.

مسکونی و ویلایی

مسکونی و ویلایی

بخش خصوصی

در حال فراخوان سرمایه گذار هستیم

با توجه به پتانسیل تابش انرژی خورشیدی در ایران و خاورمیانه و مزایای طرح مذکور این شرکت آماده همکاری با سرمایه گذاران جهت اجرای طرح در نقاط مختلف می باشد.